Pages Navigation Menu

Magazynowanie

Magazynowanie

Każda firma generuje koszty, niezależnie od tego czym będzie się ona zajmować, zawsze będziemy musieli wydać jakieś środki pieniężne, tak by móc rozwijać się w odpowiednim kierunku. Optymalizacja kosztów w dużej mierze zależy od profilu naszej działalności, jednak jeśli jest to ogólna firma transportowa, powinniśmy spodziewać się przesyłania niemal każdego rodzaju paczek i ładunków, więc musimy dostosować do tego swoje pomieszczenia.

Przede wszystkim magazynowanie może odbywać się w miejscach wilgotnych i tam gdzie panuje bardzo niska temperatura, ponieważ jeśli otrzymamy sprzęt elektroniczny, istnieje bardzo duże ryzyko, że niestety ulegnie on uszkodzeniu, a nasza firma zostanie pociągnięta do odpowiedzialności spowodowania wielu szkód.

Hala magazynowa dla firmy spedycyjnej

Ciekawa redukcja czasu i pieniędzy, może polegać na wynajęciu gotowych hal i magazynów, ponieważ jest to coraz popularniejsza usługa w przypadku większych miast, gdzie takie miejsca znajdują się w bliskiej odległości od centrum, zajmując tym samym wygodne przedmieścia. Szczególnie rozwinięty temat jest w miastach gdzie znajdują się Specjalne Strefy Ekonomiczne, które potrzebują często usług magazynowania na zewnątrz.

Magazyny tego typu to zaoszczędzenie pieniędzy, zwłaszcza jeśli na początku naszej przygody, nie mamy zbyt dużej ilości do wydania, ponieważ szybko może okazać się, że niestety wybudowania magazynu na potrzeby naszych klientów będzie niemożliwe, a może kosztować to przecież nawet kilka milionów złotych. Dodatkowo do obsługi zleceń będziemy mogli przejść niemal od razu, więc będziemy mogli zacząć od razu zarabiać. Obsługa magazynu również nie będzie leżeć w naszej kwestii, co jest dodatkową atrakcją, gdyż my nie będziemy musieli zajmować się tak obszerną dokumentacją i kwestiami księgowymi.

IMPET Sp. z o. – transport, magazynowanie oraz spedycja
Czermin 61
39-304 Czermin
www.impet.biz

Zobacz także wpisy i profil Google Plus firmy IMPET z Czermina: https://plus.google.com/+ImpetBiz

Redukcja kosztów, transport i magazynowanie klucz do sukcesu!

Jeśli jesteśmy poważnymi inwestorami, którzy są w stanie niemal od razu przejść do budowy hal magazynowych, warto zastanowić się nad takimi aspektami jak wynajęcie takiego pomieszczenia na sam początek, gdyż pewnie nie będziemy od razu mieć ogromnej ilości zleceń, a jednocześnie budować już swoje prywatne magazyny. Z takich rozwiązań zazwyczaj korzystają największe firmy i korporacje na skalę światową. Realizacja magazynu pod swoje potrzeby to poważna inwestycja i należy przekalkulować koszty utrzymywania magazynu tak aby w pełni zoptymalizować koszt lokowania palety na składzie. Magazynowanie towarów dla wielu firm jako outsourcing to dużo lepsze rozwiązanie dla posiadaczy magazynów.

Ponadto magazyny pełnią także rolę punktów przeładunkowych, stąd logistyka i spedycja często korzystają z takich rozwiązań i możemy stanowić świetnego partnera biznesowego w transporcie posiadając taki punkt do przeładunku towarów.